Menu
LT

Anestezija

Odontologijos klinika „Vaidenta“ - privati klinika Klaipėdoje, teikianti dantų gydymo paslaugas snaudžiant - taikant anesteziją, kitaip dar vadinamą sedacija. Mūsų profesionalus „nuosavas“ anesteziologas pasirūpins, kad ramiai snaustumėte, kol odontologas gydys dantis! Taigi jei ir jus domina dantų gydymas su užmigdymu arba, kitaip tariant, su narkoze, mes turime ką pasiūlyti. 

Sedacija – saugus, medikamentinis sąmonės slopinimas procedūros metu, kuris padeda įveikti nerimą, baimės jausmą. 

Procedūra atliekama pacientams, nenorintiems žinoti kas vyksta ilgų procedūrų metu, negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje, turi stiprų pykinimo, žiaugčiojimo, springimo jausmą arba labai jautrius dantis. 
Tai nėra bendrinė nejautra (pilna narkozė). Pacientas yra ne miegantis, o atsipalaidavęs, nejaučia baimės, arba miegas yra toks, iš kurio pacientas lengvai pažadinamas. Pacientas nesirūpina kas vyksta aplinkui, procedūros visiškai arba iš dalies neatsimena.


Sedacija gali būti kelių tipų:


  • Inhaliacinė - jūs kvėpuojate N2O („linksminančias dujas”), sumaišytu su deguonimi. Šis mišinys tiekiamas per kaukę, uždėtą ant Jūsų veido. Šios dujos padeda atsipalaiduoti, o anesteziologas gali kontroliuoti tiekiamų dujų kiekį, todėl sedacijos lygis yra kontroliuojamas. Išjungus dujas, jos iš organizmo pasišalina labai greitai. Tai vienintelė sedacija, po kurios galite vairuoti automobilį.
  • Peroralinė - tai sedacija, kuomet vaistai yra išgeriami. Priklausomai nuo dozės, pasiekiama minimali-vidutinė sedacija. Minimaliai sedacijai pasiekti reikia išgerti tabletę midazolamo.
    Tai yra benzodiazepinų grupės preparatas ir jį reikia išgerti 20-30 minučių prieš procedūrą. Po to būsite mieguistas, apsnūdęs, tačiau nemiegosite. Didesnės dozės gali sukelti vidutinio laipsnio sedaciją, kuri pasireiškia nuo svirduliavimo iki miego, iš kurio galima pažadinti švelniu baksnojimu. Ši sedacija taip pat dažnai taikoma vaikams, kurie nesileidžia gydomi.
  • Intraveninė - galima pasiekti didesnį maksimalų sedacijos lygį. Į veną įvedamas plonas ir trumpas plastikinis kateteris, per kurį leidžiami vaistai, sukeliantys sedaciją. Jos lygį galima kontroliuoti - esant reikalui pagilinti. Intraveninė sedacija pradeda veikti iš karto - nereikia laukti. Sekama širdies veikla ir kvėpavimas: ant piršto uždedamas daviklis, kuris rodo deguonies kiekį kraujyje ir pulsą, ant žasto uždedama kraujospūdžio matavimo manžetė kuria sekamas kraujospūdis, reikalui esant atliekama elektrokardiograma. Šiai sedacijai naudojami benzodiazepinai sukelia amneziją - dantų gydymo procedūros neatsiminsite.
  • Gili - bendrinė nejautra (pilna narkozė). Į veną leidžiami vaistai, sukeliantys miegą, kuris tęsiasi tol, kol veikia vaistai. 
Nepaisant taikomo sedacijos būdo, odontologas atlieka vietinį nuskausminimą - Jums atsipalaidavus ar užmigus, suleidžia vaistus burnoje į tą vietą, kurioje bus dirbama. Klinikoje „VAIDENTA“ sedaciją Jums pageidaujant atliks kvalifikuotas gydytojas anesteziologas-reanimatologas.